Elektro-Revize bez starostí

Revize solárních elektráren

Revize solárních elektráren na vyžádání klienta.

ReferenceNaše služby

Svěřte vaše revize do našich rukou..

MŮJREVIZÁK.CZ

Fotovoltaika, Fotovoltaické elektrárny, solární panely, hlavní součásti solárního systému.

 

Úvod

Fotovoltaické elektrárny se řadí mezi ekologicky čisté zdroje energie. Jejich výroba a následná likvidace už tak ekologická nebývá, ale provoz je ekologický a bezhlučný. Potřebují pro svou činnost relativně velkou plochu. Dodávky z fotovlotaických elektráren nejsou stabilní, závisí na intenzitě slunečního záření. Slunce je hlavní zdroj energie na zemi, pro fotovoltaiku se využívá pouze přímé sluneční záření.

Fotovoltaický solární panel

Fotovoltaický panel je ploché pasivní zařízení, které svým povrchem přijímá sluneční záření a díky fotovoltaickému jevu mění světlo na elektřinu. Elektřina je ze solárního panelu odváděna kabely pro účely dalšího využití – napájení spotřebičů, nabíjení akumulátoru nebo dodávky do sítě.

Solární měnič nebo střídač

Solární střídač (měnič) je zařízení, které přeměňuje stejnosměrný proud z fotovoltaických panelů na střídavý proud, který pak dodává do elektrických rozvodů domu nebo do distribuční sítě. Střídač je srdce každé solární elektrárny, které řídí výrobu energie ze solárních panelů a zároveň monitoruje napětí a frekvenci v síti. Bez střídače (měniče) by nebylo možné energii ze solárních panelů využívat v rozvodech se střídavým proudem.

Hlavní součásti solárního systému

Solární systém musí obsahovat solární panely, zabezpečení proti úderu blesku a kabeláž. V systémech připojených na síť je nutný měnič (střídač) napětí. Měnič může mít jednofázový výstup 230V nebo třífázový výstup 400V. Další součástí síťových systémů jsou jističe a elektroměry pro evidenci vyrobené a dodané elektřiny. Součástí FVE mohou být i baterie pro ukládání energie k pozdějšímu využití. U ostrovních systémů je nutnou součástí regulátor dobíjení baterií a samotné baterie.

 

 

Kontaktuje nás

3 + 8 =

Mujrevizak.cz s.r.o.

IČO: 08881863
Tel: +420 775 625 348
Email: info@mujrevizak.cz

OTEVÍRACÍ DOBA
PO-PÁ: 8:00 - 17:00
SO-NE: PO DOMLUVĚ

SÍDLO SPOLEČNOSTI
Rybná 716/24
110 00 Praha 1

POBOČKA
Matěje Kopeckého 635/29
708 00 
Ostrava Poruba