Revize el. spotřebičů a ručního nářadí

Elektrické spotřebiče jsou nejvíce používané zařízení na vašich pracovištích. Ať už se jedná o běžné spotřebiče v kanceláři, kuchyňce nebo nářadí používané k výrobě, vše musí být dle zákona pravidelně revidováno a kontrolováno.

V jakých objektech nejčastěji provádíme revize spotřebičů?

Specializujeme se:

icon

Bytové a rodinné domy

icon

Obchodní řetězce

icon

Školy

icon

Firemní prostory a kanceláře

icon

Zdravotnické zařízení a lékárny

icon

Ubytovací zařízení

icon

Průmyslové objekty

icon

Obchodní centra

icon

A další objekty

Nepodceňte bezpečnost na pracovišti

Kdy revidovat spotřebiče?

Vzhledem k tomu, že spotřebiče jsou součástí našeho každodenního života, jejich neustálé používání může postupně snižovat jejich spolehlivost a bezpečnost. I když bezpečnostní rizika nemusí být vždy patrná na první pohled. Pokud však dojde ke škodné události je už většinou pozdě. Proto doporučujeme pravidelně provádět revize a kontroly těchto zařízení. Lhůty pro pravidelné revize uvádí norma ČSN 33 1600 ed.2 Z1,Z2. Spotřebiče rozdělujeme do skupin A-E podle způsobu používání. Např. skupina E je pro administrativní činnost nebo skupina C pro průmyslové a řemeslné činnosti. Orientační přehled o skupinách a termínech revizí a kontrol jsem pro vás připravili níže.

E
Kanceláře

K administrativní činnosti

Doporučení od revizáka

Revize a kontroly elektrických spotřebičů, patří mezi nejčastější poptávaný druh revize ve firmách. Nepodceňujte provozování spotřebičů bez platných revizních kontrol.

proc-provadet-revize
Právní předpisy a normy

Proč provádět revize el. spotřebičů?

Povinnost provádět revize a zkoušky stanovují v současnosti tyto platné české technické normy a právní předpisy.

§ 4 odst. 1 písm. c) zákona č. 309/2006 Sb.
Stroje, technická zařízení, dopravní prostředky a nářadí musí být pravidelně a řádně udržovány, kontrolovány a revidovány.

Zákon č. 250/2021 Sb. a Nařízení vlády č. 190/2022 Sb. stanovují, že elektrické spotřebiče, elektrické ruční nářadí (do 400 V), prodlužovací šňůry a odpojitelné přívody nepatří mezi vyhrazená technická elektrická zařízení. Povinnost provádět pravidelné revize a zkoušky, však nadále platí!

Jde vám z toho hlava kolem?

Nechte to na nás

Rozumíme Vám, že vyznat se ve všech normách, právních předpisech a termínech, když máte na pracovišti různé druhy elektro zařízení, může být oříšek. Nemusíte se obávat. Postaráme se, aby bylo vše kontrolováno dle platných norem a zákonů, pravidelně a včas. Elektro zařízení v kancelářích, v zázemí a na provozech, prodlužovací přívody nebo ruční nářadí o to vše se postaráme.

nech-to-na-nas

Orientační ceník

Cena revize je individuální. Je ovlivňována umístěním zařízení, podmínkami a mnoha dalšími důležitými aspekty.

Ceník

Do 25ks:paušál 1500 Kč
26 ks a více:od 60 Kč/ks bez DPH
Zbývá jen poslední krok

Nezávazně poptat revizi spotřebičů

Záleží nám na vás, proto od začátku chceme předávat relevantní informace. Než odpovíme na nezávaznou poptávku, potřebujeme zjistit pár informací, abychom se mohli připravit. Stačí vyplnit krátký formulář a ozveme se.

Chci poptat služby
team

Chci poptat revizi